Poklepanie základného kameňa

V utorok 18. 12. 2018 prebehlo v areáli mestskej štvrte KAMENCE slávnostné zahájenie výstavby – poklepanie základného kameňa. V tejto atraktívnej prírodnej lokalite bola zahájená výstavba 3 bytových domov. Dokončenie prvej etapy a odovzdanie bytov do užívania novým majiteľom je plánované v júni 2020. Byty sú v predaji a záujemcovia si môžu vybrať z množstva variantov – od 1-izbových bytov až po nadštandardné mezonety.

Nová štvrť Kamence ponúkne ideálne bývanie pre mladé rodiny aj seniorov: „K dispozícií sú rôzne typy bytov s rozličnými rozlohami a dispozičnými riešeniami – tie na prízemí sú doplnené predzáhradkami, strešné mezonetové byty majú terasy, ostatné balkóny či lodžie. Každý byt má prístup do komunitnej záhrady prirodzene prepojenej s verejným priestorom v rámci štvrte,” vysvetľuje Matej Kováč, riaditeľ developmentu spoločnosti Istrofinal, a. s., ktorá za projektom stojí. 


Komfortné bývanie pri rieke
Za architektonickým návrhom stojí štúdio SLLA Architects. Vo svojom projekte harmonicky prepojili prírodné prostredie v okolí rieky Kysuca s bytovou výstavbou. Okrem moderných bytových domov s garážovým státím nájdete v projekte tiež objekty s doplnkovou funkciou pre budúcich obyvateľov – obchodné priestory, relaxačné centrum, rôzne športoviská či vyhradené miesto pre materskú školu. Podobne ako pri žilinskom projekte Rudiny II. myslel investor aj na verejné priestory. Bytové domy budú prepájať námestia, pešie zóny bez prístupu automobilov, nebudú chýbať detské ihriská a množstvo zelene. Kysuce sa tak môžu tešiť na rezidenčné bývanie zosobňujúce moderné trendy v rezidenčnej výstavbe.